Hovudside | Informasjon | Innkvartering | Tevlingar | Startlister | Resultat | Program | Presse | Kontakt


    29/6 kl 14.00, Kinosalen:
    Dans hardingfele C
    Programleiar: Aud Manheim

    1Lars Christian Brabant, Astrid TveitehagenNes spel og dansarlag, Ål spel og dansarlagHallingspringar
    2Vebjørn Jøtun FauskeGol spel og dansarlagHallingspringar m/følge
    3Helge Sigurd Amdal Telnes, Silje ØstensenSeljord spelemannslagTelespringar
    4Kristine Hustveit LianeSeljord spelemannslagTelespringar
    5Ragnhild Fuglesteg Luksengard, Eivind VestenforÅl spel og dansarlag, Gol spel og dansarlagHallingspringar
    6Vetle Risdal Liahagen, Helga SpringgardÅl spel og dansarlagHallingspringar
    7Håkon Funner Gjerjordet, Kristin Sollid HaugenSeljord spelemannslagTelespringar
    8Lars Fivelstad Smaaberg, Karianne Jorde HolestølGol spel- og dansarlag, Geilo spellemannslagHallingspringar
    9Margrethe AndersenSeljord spelemannslagTelespringar

    29/6 kl 14.00, Idrettshallen:
    Vokal B
    Programleiar: Olav Sem og Maria Høgetveit Berg

    1Ingebjørg Lognvik ReinholdtSeljord Spelemannslag
    2Solfrid Nestegard GjeldokkGeilo Spelemannslag
    3Elisabeth Syrdahl EllingsenSmåjondølenes dansarlag
    4Sigrid Kjetilsdotter JoreSetesdal spelemannslag
    5Nina Charlotte SølsnesFolkOrg
    6Ingvill Halsnes ÅrhusFolkOrg
    7Hanne Helene D. HernæsFolkOrg
    8Maria HeggemFolkOrg
    9Silje Risdal LiahagenÅl Spel og Dansarlag
    10Ragnhild BrånåSør-Fron Spelemannslag
    11Margit MyhrGol spel og dansarlag
    12Kari Finne SognnæsVoss spelemannslag
    13Jorun GrøgårdGeilo spelemannslag
    14Tone Haugen RomtveitVinje Spilemannslag
    15Tone AarbakkSeljord Spelemannslag
    16Steinar Strand HansenSinnsykt Bra Alternativ
    17Knut Erik JordstøylVinje Dansarring
    18Wenke Kittelsen Moe
    19Anette ApelandKongsberg Spel og Dansarlag
    20Ellen Marie TangenFolkOrg
    21Gro Verpe MoenSeljord spelmannslag
    22Carin FunsethSinnsykt Bra Alternativ
    23Ellen Therese ThulandIndre sunnfjord spelemannslag
    24Karin ToeneietNumedal spel og dansarlag
    25Randi Øverbø HoveSeljord Spelemannslag
    26Eldbjørg Lillemoen NedrestølGeilo Spelemannslag
    27Hæge ManheimSeljord spelemannslag
    28Gunvor Fagerhaug GustavsenOppdal spell- og dansarlag
    29Tone KrohnSandar spellemannslag
    30Bjørn Sigurd GlorvigenFolkOrg
    31Hildegun HaukenæsVårlengt
    32Solfrid Wigus NordbyVårlengt Spelemannslag

    29/6 kl 16.00, Kinosalen:
    Fele B
    Programleiar: Aslak Brimi og Helene M. Bolstad

    0Anne Marit JotaTrysil knut dans og spelemannslag
    1Kari GrøslandVågå Spel- og dansarlag
    2Mari Skeie LjonesLillehammer spel- og dansarlag
    3Ståle PaulsenFolkOrg
    4Antonia Karete Haugen KongsvikSpelemannslaget Fjelljom
    5Ola KjorstadHarpefoss spel- og dansarlag
    6Nina FjeldetGausdal Spelemannslag
    7Mads KuraasGlåmos Spellmannslag
    8Aurimas BukauskasSinnsykt Bra Alternativ
    9Inga MyhrTrysil-Knut dans og spelmannslag
    10Jørgen NyrønningÅlen spel- og dansarlag
    11Ole Erik FeragenGlåmos Spellmannslag
    12Vilde Maria LavollSandefjord juniorspelemannslag
    13Svein Oskar SmogeliSpelemannslaget Dåm og Drag
    14Runhild HeggemNordmøre Spelmannslag
    15Hans P. KjorstadHarpefoss spel- og dansarlag
    16Marthe BrendefurHornindal Spelemannslag
    17Jo Einar Tobias Sterten JansenTrøndelag Folkemusikklag

    30/6 kl 10.00, Idrettshallen:
    Hardingfele C
    Programleiar: Anne Svånaug Haugan og Johan Vaa

    1Ingrid GjerlidSeljord Spelemannslag
    2Åsmund Jøtun FauskeGol spel og dansarlag
    3Andreas Bondal SørensenNumedal Spel- og dansarlag
    4Nina ByttingsmyrSørlandets spelemannslag
    5Helga MyhrÅl spel og dansarlag
    6Fredrik HopeGloppen Hardingfelelag
    7Kine SvoriJostedal spel- og dansarlag
    8Svanhild Amdal TelnesSeljord Spelemannslag
    9Bjørn Olav Pålerud AlsethTinn spellemannslag
    10Tommy AannestadBø Juniorspelemanslag
    11Mats MarumsrudTinn spellemannslag
    12Jennifer Marie dos SantosBergen Ungdomslag Ervingen
    13Andris HemsingVårflaumen spel- og dansarlag
    14Øyvind LieØystre Slidre spel- og dansarlag
    15Mathilde SkjæretJostedal spel- og dansarlag
    16Nikolai StorevikSpelemannslaget Fjelljom
    17Kjersti kindingstad VågenHardanger Spelmannslag
    18Sigrid Daae MælandValdreskvelven spel- og dansarlag
    19Solveig Brekke HauknesBærum Spelemannslag
    20Marta LindvikHardanger spelemanslag
    21Ida Marie RognsvågBergen Ungdomslag Ervingen
    22Lars Fivelstad SmaabergGol spel og dansarlag
    23Ingeborg BringslidBergen Juniorspelemannslag
    24Vemund VaskinnKongsberg Spel og Dansarlag
    25Anne MoenSeljord spelemannslag

    30/6 kl 11.00, Fjoset:
    Dans hardingfele B
    Programleiar: Hæge Manheim og Olav Sem

    1Laila Gjerde, Tormod ØvrebøJostedal spel- og dansarlagJostedalsspringar
    2Kenneth de Gala, Ellen KrokstrandKongsberg Spel og DansarlagNumedalspringar
    3Eirik Fuglesteg Luksengard, Sina MyhrÅl spel og dansarlagHallingspringar
    4Gunvor Strømodden, Ivar StrømoddenNes Nasjonale DansarringTelespringar
    5Asgeir Blaavarp Heimdal, Hege WesethNumedal spel- og dansarlagNumedalsspringar
    6Mari Moen, Torbjørn Rua DokkenSeljord Spelemannslag, Småjondølenes DansarlagTelespringar
    7Eivind Bakka, Marit SvalastogFjellrosa, Bø DansarringTelespringar
    8Ingebjørg Bø, Ola NarverudBø dansarring, SmåjondøleneTelespringar
    9Malene Knutsen m/følgeSmåjondølenes Dansarlag
    10Tor Espen Helle, Birgit Anette HelleSetesdal spelemanslagSetesdalsgangar
    11Torstein Gjeldokk, Nora ThorsrudGeilo spelemannslagHallingspringar
    12Gunhild Nybø Hagane, Knut Arne RysstadSetesdal spelemannslagSetesdalsgangar
    13Kjetil Bakken, Elisabeth Syrdahl EllingsenSmåjondølenes dansarlagTelespringar
    14Rimtaute Jurkute, Eivile JurkuteSinnsykt Bra AlternativRudl
    15Anbjørg Myhra Bergwitz, Torbjørn Bergwitz LauenBygdedanslaget i Bjørgvin, Kristiansand Spel- og DansarlagSørlandsspringar
    16Sondre Rua Dokken, Hege Sundt JohnrudSmåjondøleneTelespringar
    17Mari Moen, Torbjørn Rua DokkenSeljord Spelemannslag, Småjondølenes DansarlagTelegangar
    18Nils Øyvind Bergset, Marit MågeNumedal Spel- og DansarlagNumedalsspringar
    19Oddbjørg Ese, Johannes KjosJostedal spel- og dansarlagJostedalsspringar
    20Liv E. Syrdahl Ellingsen, Jon EllingsenKongsberg spel og dansarlagTelegangar
    21Atle Tjønnås, Inger ÅrdalenBø dansarring, Vinje dansaringTelespringar
    22Tor Bjørgulv Aasen, Randi AasenKongsberg Spel og DansarlagNumedalsspringar
    23Kjetil Bakken, Elisabeth Syrdahl EllingsenSmåjondølenes dansarlagNumedalsgangar

    30/6 kl 12.00, Kinosalen:
    Langeleik, junior
    Programleiar: Kari Lønnestad

    1Åse Marit JordeÅl spel- og dansarlag
    2Kristin LieØystre Slidre spel- og dansarlag

    30/6 kl 12.00, Kinosalen:
    Langeleik, senior
    Programleiar: Kari Lønnestad

    1Gøril Ramo HåveFalkeriset Folkemusikklag
    2Lise Lunde BrennhagenVårflaumen spel og dansarlag
    3Anna ØdegårdenValdreskvelven
    4Anders Erik RøineØystre-Slidre Spelemannslag

    30/6 kl 12.00, Kinosalen:
    Fløyte, senior
    Programleiar: Kari Lønnestad

    1Svein Oskar SmogeliSpelemannslaget Dåm og Drag
    2Elise HildrumFolkOrg
    3Bjørn Sverre KristensenHedmark Folkemusikklag
    4Sveinung Søyland MoenFolkOrg
    5Anne MurstadBygdedanslaget i Bjørgvin
    6Sigbjørn HøidalenFolkOrg
    7Britt Elin MyreneFalkeriset Folkemusikklag

    30/6 kl 14.00, Kinosalen:
    Vokal C
    Programleiar: Aasmund Nordstoga

    1Mari MidtliSel og Otta Spel og Dansarlag
    2Lars Fivelstad SmaabergGol spel og dansarlag
    3Margit FauskoHemsedal Spelemannslag
    4Astri Chatura ØverdalTinn Spelemannslag
    5Kine SvoriJostedal spel- og dansarlag
    6Ane KuraasGlåmos spellemannslag
    7Guro Sagvolden GunleiksrudTinn Spelemannslag
    8Katrine BjørkedokkenGol spel- og dansarlag
    9Ingrid Bjørkelo ØstmoenHedmark juniorspelemannslag
    10Sondre LeivdalHornindal spelemannslag
    11Knut Kjetilson JoreSetesdal spelemannslag
    12Helle Luraas LillelandTinn spellemannslag

    30/6 kl 14.00, Idrettshallen:
    Lagspel, senior
    Programleiar: Kjell Bitustøyl og Tone Eidsvold

    1Team GløsTøs
    2Spelemannslaget Bøheringen
    3Osterøy spel- og dansarlag
    4Seljord Spelemannslag
    5Spelemannslaget Fjelljom
    6Audhilds, Bergen ungdomslag Ervingen
    7Sofienberg spellemannslag
    8Hallingdal låtelag
    9Voss Spelemannslag
    10Bærum spellemannslag
    11Indre Sunnfjord Spelemannslag
    12Falkeriset folkemusikklag
    13Rauland Studentspelemannslag
    14Numedal Spel og Dansarlag
    15Tinn Spelemannslag
    16Gudbrandsdølenes spelemannslag
    17Spira studentspellemannslag, folkemusikklinja på Vinstra
    18Haugesund Spelemannslag
    19Spelemannslaget Fjellbekken
    20Østerdølenes Spellmannslag
    21London Hardingfelelag
    22Sel og Otta Spel og dansarlag
    23Gamlebanken Spelemannslag
    24Sør-Fron Spelemannslag

    30/6 kl 14.00, Idrettshallen:
    Lagspel, junior
    Programleiar: Kjell Bitustøyl og Tone Eidsvold

    1Seljord Juniorspelemannslag
    2Hallingdal Juniorspelemannslag
    3Bærum spellemannslag - hardingfele
    4Bergen Juniorspelemannslag
    5Bærum spellemannslag - fele
    6Valdres Juniorspelemannslag

    30/6 kl 16.00, Fjoset:
    Laus B
    Programleiar: Kristian Ihle Hanto og Jon Ellingsen

    1Bjønn Raftevold RueSeljord spelemannslag
    2Eirik Fuglesteg LuksengardÅl spel og dansarlag
    3Anita LangødegårdØystre Slidrespel -og dansarlag
    4Mathilde ØverlandSnu Nordvest
    5Silje Onstad HålienVestre Slidre Spel- og dansarlag
    6Simon Hesselberg LøvaldNorsk Folkemuseums Dansegruppe
    7Asgeir Heimdallangodden
    8Kjetil BakkenSmåjondølenes Dansarlag
    9Runhild HeggemNordmøre Spelmannslag
    10Ola NarverudSmåjondølens dansarlag
    11Bjørnar Blaavarp HeimdalNumedal spel- og dansarlag

    30/6 kl 16.00, Fjoset:
    Laus C
    Programleiar: Kristian Ihle Hanto og Jon Ellingsen

    1Nils Jarle Nesbakken OmaØsterdølenes Folkedanslag
    2Vebjørn Jøtun FauskeGol spel og dansarlag
    3Mikkel Aasberg ArnesenGeilo Spelemannslag
    4Håvard Landsverk GrimKongsberg spel og dansarlag
    5Vetle Risdal LiahagenÅl Spel og Dansarlag
    6Jens H. JakobsenSmåjondølenes dansarlag
    7Olav Myksvoll KvåleGol spel og dansarlag
    8Helge Sigurd Amdal TelnesSeljord spelemannslag
    9Eivind VestenforGol spel og dansarlag

    30/6 kl 20.00, Idrettshallen:
    Open klasse
    Programleiar: Aasmund Nordstoga

    1Kari Malmanger
    2Knut Loftsgarden
    3Heyra
    4Katariin Raska og Stian Andreas Andersen
    5Peter Warner
    6Tone Haugen Romtveit med Oscar Jansen
    7Kvedarkvintetten
    8Anders Amundsen-Solo Piano
    9Vrang
    10Mathilde og Norill Terese
    11Tre vrange
    12Gneis
    13Legende
    14Vintermåne

    01/7 kl 10.00, Idrettshallen:
    Hardingfele B
    Programleiar: Stein Versto og Øystein Romtveit

    1Svein Olav KrontveitFalkeriset Folkemusikklag
    2Vidar Fjereide
    3Leif Erik StuhaugNaustedalen Spelemannslag
    4Kenneth de GalaKongsberg Spel og Dansarlag
    5Jamie LodbergSetesdal Spelemannslag
    6Øystein HaugenTinn Spelemannslag
    7Anders Erik RøineØystre-Slidre Spelemannslag
    8Eilev MyhrenFolkOrg
    9Eivind BakkaFjellrosa
    10Satoko KatagiharaFolkOrg
    11Arne AnderdalVoss Spelemannslag
    12Jon Hjellum BrodalBærum Spelemannslag
    13Kjellbjørn KarsrudVårflaumen spel- og dansarlag/Team GløsTøs
    14Haldor Røyne
    15Laura EllestadVestre Slidre folkemusikk- og danselag
    16Bjørner HamreHardanger spelemannslag
    17Ingar VaskinnKongsberg Spel og Dansarlag
    18Øystein VelureÅl spel- og dansarlag/Hardanger Spelemannslag
    19Erling HallingKongsberg Spel og Dansarlag
    20John Olav LiaGransherad spel og dansarlag
    21Gudrun StraandSpelemannslaget Bøheringen
    22Lars Erik ØygardenFalkeriset folkemusikklag
    23Sindre Nordlund VatneholÅlesund spelemannslag
    24Johanna MjeldheimBergen ungdomslag Ervingen
    25Vilde Maria LavollSandefjord Juniorspelemannslag
    26Maja Gravermoen ToresenBærum Spellemanslag
    27Ingebjør SørbøenÅl Spel og Dansarlag
    28Jo Einar Tobias Sterten JansenTrøndelag Folkemusikklag
    29Maria Skjeldrum ToppeBergen Ungdomslag Ervingen
    30Erlend ApnesethIndre Sunnfjord spelemannslag
    31Guro Kvifte NesheimBærum Spelemannslag
    32Alexander Aga RøynstrandHardanger Spelemannslag
    33Sivert Andreas HolmenVårflaumen Spel-og Dansarlag
    34Gard NergaardKristiansand Spel- og Dansarlag
    35Tor HoslemoSetesdal spelemannslag
    36Lars Ingar Meyer FjeldSpellemannslaget Vårlengt
    37Hellik LislienNumedal Spel og Dansarlag
    38Tuva FærdenBærum Spelemannslag
    39Torkjel Bruland LavollTeam Gløs Tøs / Indre Sunnfjord spelemannslag
    40Johanne FlottorpSørlandet spelemannslag

    01/7 kl 10.00, Kinosalen:
    Fele C
    Programleiar: Maria H. Berg og Hæge Manheim

    1Karen Pernille Ljosland KarlsenTrysil-Knut Dans og Spelemannslag
    2Nikolai StorevikSpelemannslaget Fjelljom
    3Torje BjørkeSør-Fron Spelemannslag
    4Christopher Y. RossebøHedmark Junior Spellmannslag
    5Nina HoelOppdal spellmannslag
    6Ingrid Bjørkelo ØstmoenHedmark juniorspelemannslag
    7Fredrik HopeHyen spelemannslag
    8Ane KuraasGlåmos spellemannslag
    9Nils Jarle Nesbakken OmaØsterdølenes Folkedanslag
    10Selma French BolstadBærum Spelemannslag
    11Ingeborg Ulberg SommerGlåmos Spellmannslag
    12Rasmus KjorstadHarpefoss spel- og dansarlag
    13Henriette Y. RossebøHedmark Junior Spellmannslag
    14Sigrid StubsveenEngerdal Spelmannslag
    15Jannike SvensvikRauma Spelemannslag
    16Eirik SchjølbergVågå Spel- og dansarlag
    17Even Pedersen PedersenBærum Spelemannslag

    01/7 kl 11.00, Fjoset:
    Dans fele A
    Programleiar: Tone Eidsvold

    1Svein Granøien, Heidi TovmoRøros folkedanslagRørospols
    2Anne-Grete Nyseter Bjørgan, Rolf BjørganØsterdølenes Folkedanslag i OsloSpringleik fra Folldal
    3Eva Rusten, Håkon SandumHeidal spel- og dansarlagVågåspringleik
    4Jane Kathrin Hagen, Knut Einar VollaElverum DanselagPols fra østerdalen
    5Bjørn Sverre Hol Haugen, Veslemøy NordsetGrenselaustPolsdans frå Finnskogen
    6Audun Sølvberg, Silje SølvbergSpelemannslaget FjelljomSpringar frå Nordfjord
    7Kari Nilssen, Stig NilssenElverum danselagPols fra Østerdalen
    8Anita Folstad, Arild SvelmoElverum DanselagPols fra Østerdalen
    9Agnar Olsen, Kirsti ThoresenAlvdal spell og danselagSpringleik fra Alvdal
    10Martin Myhr, Margrete NordmoenTrysil-Knut Dans og SpelmannslagRundom

    01/7 kl 14.00, Fjoset:
    Lagdans, junior
    Programleiar: Tora Rua Dokken og Kristian Ihle Hanto

    1Hallingdal Laus
    2Småjondølenes Dansarlag
    3Hallingdal springar

    01/7 kl 14.00, Fjoset:
    Lagdans, senior
    Programleiar: Tora Rua Dokken og Kristian Ihle Hanto

    1Ål og Geilo spel og dansarlag
    2Grenselaust og Østerdølenes folkedanslag i Oslo
    3Den eldre utgåva av ungdomsringen i Telemark fylkeslag
    4Nes Nasjonale Dansarring
    5Sæbyggjan
    6Sinnsykt Bra Alternativ
    7Småjondølenes Dansarlag
    8Kongsberg Spel og Dansarlag 2
    9Kongsberg Spel og Dansarlag 1
    10Tingelstadringen
    11Småjondølenes Dansarlag Telespringar
    12Øystre Slidre spel- og dansarlag
    13Lea de
    14Vestre Slidre folkemusikk- og danselag
    15Elverum Danselag
    16Numedal Spel og Dansarlag
    17Røros folkedanslag
    18Heidals Glade Dansere
    19Valdreslaget
    20Bø Dansarring
    21Trysil Knut dans og spelmannslag
    22Hallinglaget i Oslo, Ål Spel- og Dansarlag
    23Vårflaumen spel- og dansarlag
    24Dansarringen i Telelaget
    25Bygdedanslaget i Bjørgvin
    26Gol Spel og Dansarlag

    01/7 kl 15.00, Idrettshallen:
    Vokal A
    Programleiar: Ellen Nordstoga og Audun Svartdal

    1Kjell HoveSeljord Spelemannslag
    2Stian RolandØystre Slidre spel- og dansarlag
    3Ingvild LieØystre Slidre spel- og dansarlag
    4Hans Olav StegarudTinn Spelemannslag
    5Tone Jorunn TveitoSpelemannslaget Sullarguten
    6Unni BoksaspNordmøre spelemannslag
    7Ingvill Marit Buen GarnåsTuddal Spelemannslag
    8Lajla Renate Buer StorliHardanger Spelemannslag
    9Kim André RysstadSetesdal Spelemannslag
    10Anne Gravir KlykkenVårlengt
    11Halvor NordjordetFolkOrg
    12Aasmund NordstogaFolkOrg
    13Ragnar HaugstølSeljord spelemannslag
    14Gunhild TømmeråsKristiansand spel-og dansarlag
    15Øyunn RomtveitVinje spilemannslag
    16Solbjørg TveitenKvemmingen spel og dansarlag
    17Kari MalmangerKvinnherad Folkemusikklag, Sogn spel og dansarlag, Jostedal spel og dansarlag

    01/7 kl 16.00, Kinosalen:
    Durspel, junior
    Programleiar: Helene M. Bolstad

    1Ola Fivelstad SmaabergGol Spel og dansarlag
    2Vebjørn Jøtun FauskeGol spel og dansarlag
    3Norill Terese NorheimJostedal spel- og dansarlag
    4Ole NilssenHedmark folkemusikklag
    5Karianne Jorde HolestølGeilo spellemannslag

    01/7 kl 16.00, Kinosalen:
    Durspel, senior
    Programleiar: Helene M. Bolstad

    1Hilde FjerdingøySinnsykt Bra Alternativ
    2Tom Willy RustadHarpefoss splm. lag
    3Inge GjevreVågå Spel- og dansarlag
    4Sjur BorgeGol spel-og dansarlag
    5Ida FurusæterRingebu spellmannslag
    6Kristin GravauneOppdal spel- og dansarlag

    01/7 kl 18.00, Idrettshallen:
    Fele A
    Programleiar: Randi Skeie

    1Øystein RudiSør-Fron Spelemannslag
    2Bjørn Kåre B OddeLom Spel og dansarlag
    3Olaug FurusæterRingebu spellmannslag
    4Aslak O BrimiLom Spel og dansarlag
    5Andreas BjørkåsOppdal Spell- og Dansarlag
    6Hans SandumSofienberg Spellemannslag
    7Andreas LjonesLillehammer spel og dansarlag
    8Roger SlåstuenHeidal spel- og dansarlag

    01/7 kl 19.00, Fjoset:
    Super D
    Programleiar: Johan Vaa og Leif Rygg

    1Anne Elise Bøhle, Thor Herman BøhleBygdedanslaget i HamarPols fra ØsterdalenDans fele D
    2Aud Manheim, Alf TveitSeljord spelemannslag, Spelemannslaget SullargutenTelespringarDans hardingfele D
    3Even TråenNumedal spel og dansarlagHardingfele D
    4Halldis Hårdnes Dalåsen, Per DalåsenAlvdal Spell- og DanselagSpringlek fra AlvdalDans fele D
    5Eva Lundberg, Arvid SperrudKongsberg Spel og DansarlagGangar i Bø tradisjonDans hardingfele D
    6Rolf BjørganØsterdølenes Folkedanslag i OsloLaus D
    7Rollef StoråsenTidlegare VårlengtVokal D
    8Gerd Seljelid, Peder SpildoFuruleikenSpringdans frå HadelandDans fele D
    9Asbjørn BratåsNumedal Spel - og DansarlagHardingfele D
    10Troll til KjærringarFolkOrgDans hardingfele D
    11Arne Krogsæter, Åse Berit KrogsæterFuruleiken Spel og DanselagSpringdans fra HadelandDans fele D
    12Ingolv RimmereidLandslaget for spelemennVokal D
    13Loretta KelleyHardanger Fiddle Association of AmericaHardingfele D
    14Thor Herman BøhleBygdedanslaget i HamarLaus D
    15Sigrunn Bæra Svenkerud, Nils Ove GjeldokkNes Spel og dansarlag, Ål Spel og dansarlagSpringar frå hallingdalDans hardingfele D
    16Stina Jeppsson, Lennart JeppssonAlvdal spell-og danselagDen gamle spring-leken i AlvdalDans fele D
    17Leikny AasenIvar Aasen HardingfelelagHardingfele D
    18Veslemøy FjerdingstadKongsberg Spel og DansarlagVokal D
    19Marit Bergland Rysstad, Jon K RysstadSetesdal SpelemannslagSetesdalsgangarDans hardingfele D
    20Palmer Løkseth, Kerstin LøksethRomsdal SpelemannslagSpringdans fra RomsdalDans fele D
    21Olav SemFjellrosa Spel og DansarlagVokal D
    22Einar ØverlandHardingfele D
    23Gunhild Døhl (m/følge)Røros folkedanslagRørospolsDans fele D
    24Øystein Lavik, Kari Beate NesdalSogn spel- og dansarlagRullDans hardingfele D
    25Sissel Hatten, John Peder HattenTrysil-Knut Dans og SpelmannslagRunnomDans fele D
    26Halvdan FurholtKristiansand Spel-og dansarlagHardingfele D
    27Olav Sem / Rønnaug LarsenFjellrosa Spel og dansarlagDans hardingfele D
    28Kittil BrekkeVårlengt SpelemannslagVokal D
    29Brith Eidsand, Erling EidsandTingelstadringenSpringdans fra HadelandDans fele D
    30Lars M. Vigdal, Sigrun VigdalSogn og Fjordane folkemusikklagJostedalsspringarDans hardingfele D

    02/7 kl 11.00, Fjoset:
    Dans hardingfele A
    Programleiar: Randi Skeie og Jan Lislien

    1Anne Svånaug Haugan, Johan VaaKongsberg Spel og DansarlagVest-Telemark springar
    2Leikny Aasen, Vidar UndersethU.L. Ivar Aasen, S. og Fj. folkemusikklagSpringar frå Solund
    3Asgaut Høgmo Bakken, Ingvill Marit Buen GarnåsVinje Spilemannslag, Tuddal spelemannslagTelespringar
    4Sissel Egelandså Rua, Sigbjørn RuaSmåjondølenes DansarlagNumedalsgangar
    5Eivind Bakken, Arnhild BrennesvikSmåjondølenes dansarlagNumedalsgangar
    6Stian Roland, Tone VoldhaugØystre Slidre spel- og dansarlagValdresspringar
    7Brit Sørland, Per Øyvind TveitenBygdedanslaget i Bjørgvin, Kvemmingen spel-og dansarlagSpringar frå Kvam
    8Silje Onstad Hålien, Frode RolandsgardValdreskvelven spel- og dansarlag, Vestre Slidre Folkemusikk- og dansarlagValdresspringar
    9Silje Sølvberg, Audun SølvbergSpelemannslaget FjelljomParhalling
    10Hæge Manheim, Øystein RomtveitSeljord spelemannslag, Vinje spelemannslagVest-Telemark springar
    11Jorunn Manheim Torjussen, Ole Kristian TorjussenBø dansarringTelespringar
    12Signe Aardalen Tveiti, Knut Erik JordstøylVinje DansarringVest Telemark gangar
    13Eli Børsheim, Torkjell Lunde BørsheimHardanger spelemannslag, Hardanger SpelemannslagUlvikaspringar
    14Brit Sørland, Per Øyvind TveitenBygdedanslaget i Bjørgvin, Kvemmingen spel-og dansarlagGangar frå Kvam
    15Eli Børsheim, Torkjell Lunde BørsheimHardanger spelemannslagRudl
    16Ami Dregelid, Håkon DregelidVoss spelmannslagRudl frå Vossestrand
    17Nils Øyvind Bergset, Liv BergsetNumedal Spel- og DansarlagNumedalsgangar
    18Rannveig Bakka, Tom LøvliKongsberg Spel og Dansarlag, Småjondølenes DansarlagTelespringar
    19Signe Aardalen Tveiti, Knut Erik JordstøylVinje DansarringVest Telemark Springar
    20Rune Hammarbäch, Brit B TotlandValdreslaget i OsloValdresspringar
    21Stian Roland, Tone VoldhaugØystre Slidre spel- og dansarlagBonde frå Valdres
    22Ami Dregelid, Håkon DregelidVoss spelmannslagSpringar
    23Liv Rumohr Selland, Anne Marie ØydvinHardanger SpelemannslagKonerudl
    24Hæge Manheim, Øystein RomtveitSeljord spelemannslag, Vinje spelemannslagVest-Telemark gangar
    25Svein Aasen, Kjersti AasenNumedal spel- og dansarlagNumedalsspringar

    02/7 kl 11.00, Idrettshallen:
    Gruppespel, senior
    Programleiar: Anne Lognvik og Tora Rua Dokken

    1Hallingleiken
    2Andreas Bjørkås og Leif Inge Schjølberg
    3Gard & Sofie
    4Salt, Pepper og Gastromat
    5Hardingfeletrio
    6Driv
    7Opplett
    8Odde og Rudi
    9Ragnhild Knudsen og Torunn Raftevold Rue

    02/7 kl 11.00, Idrettshallen:
    Gruppespel, junior
    Programleiar: Anne Lognvik og Tora Rua Dokken

    1Silje og Maria
    2Julie, Henriette og Christopher
    3Myklemyrjentene
    4Spelejenter frå Bergen
    5Marta, Karen & Kjersti

    02/7 kl 12.00, Kinosalen:
    Andre eldre instrument, senior
    Programleiar: Kari Lønnestad og Åshild Vetrhus

    1Ingar Ben. NordbyFolkOrg
    2Bjørn Sverre KristensenHedmark folkemusikklag
    3Anette ApelandKongsberg Spel og Dansarlag

    02/7 kl 12.00, Kinosalen:
    Munnharpe, senior
    Programleiar: Kari Lønnestad og Åshild Vetrhus

    1Anders Erik RøineØystre-Slidre Spelemannslag
    2Arnt Magne HaugenRingebu spelemannslag
    3Thov G. WetterhusNumedal spel og dansarlag
    4Jon TharaldsenGjøvik Spelmannslag
    5Jon Elling Buen GarnåsSpellemanslaget Bøhering
    6Svein Olav LøbergSandar Spelemannslag / Norsk Munnharpeforum
    7Tom Willy RustadHarpefoss splm. lag
    8Sigbjørn HøidalenLandslaget for Spelemenn
    9Rebecca EgelandFolkOrg
    10Ådne Øvregaard SøylandVibå Spelemannslag
    11Katariin RaskaKatariin Raska

    02/7 kl 14.00, Fjoset:
    Dans fele C
    Programleiar: Tone Eidsvold og Aslak Brimi

    1Solveig Brekke Hauknes, Ole NilssenBærum Spelemannslag, Elverum danselagPols fra Østerdalen

    02/7 kl 14.00, Fjoset:
    Dans fele B
    Programleiar: Tone Eidsvold og Aslak Brimi

    1Vårin Hofsøy, Bjørn Håvard LarsenSinnsykt Bra AlternativNordlandspols
    2Marte Frihetsli, Sigurd Johan HeideSinnsykt Bra AlternativPolsdans fra Bø i Vesterålen
    3Jens Erik Hanem , Ingrid Marie HanemKattsmygarlagetPolsdans frå Todalen
    4Mari Andrea Ness, Svein Are VatneholGaular spelemannslag, Ålesund spelemannslagSpringdans frå Nordre Sunnmøre
    5Tore Kind, Eli Skyberg SkybergGrenselaustPolsdans fra Finnskogen
    6Jens Erik Hanem, Silje OsnesKattsmygarlagetPolsdans fra Nordmøre i Todalstradisjon
    7Rune B. Hanem, Kirsty McKinnonMøre og Romsdal folkemusikklagPolsdans fra Nordmøre i tradisjon fra Todalen
    8Bjørg Sigrun Glesnes, Bjørn Ivar NergaardRøros folkedanslagRørospols
    9Berit Aarøen, Ørjan FjellkårstadSpelemannslaget FjelljomSpringar frå Nordfjord
    10Sonja Irene Joten, Tom SearsRøros folkedanslagRørospols
    11Bergitte Anita Kjosvatn, Sindre SolbergSinnsykt Bra AlternativNordlandspols
    12Terje Klokkervold, Camilla KnutsenRøros folkedanslagRøros folkedanslag
    13Bodil Opdahl Steinfinsbø, Oddmar SteinfinsbøHeidal spel- og dansarlagHeidalsspringleik
    14Sissel Klohs , Svein Olav LøbergSandar spelemannslagSpringdans fra Vestfold
    15Gry Kristin Holden, Stein Vidar TellebonRøros folkedanslagRørospols
    16Katrine Aarøen, Sigbjørn HagenSpelemannslaget FjelljomSpringar frå Nordfjord
    17Frode E. Riseggen, Elin R. BjørnsmoenElverum spel-og dansarlag
    18Anna Liv Skjelten Gjendem, Svein Oskar Smogeli SmogeliSpelemannslaget Dåm og DragSpringar frå Romsdal
    19Elin Eidsand, Pål Anders SveenTingelstadringenSpringdans fra Hadeland
    20Kirsten Leirflaten, Kristen LeirflatenHeidal spel- og dansarlagHeidalsspringleik

    02/7 kl 14.00, Idrettshallen:
    Hardingfele A
    Programleiar: Audhild Rygg og Johan Vaa

    1Sara FjågesundSeljord spelemannslag
    2Sigmund EikåsIndre Sunnfjord Spelemannslag
    3Anne HyttaTuddal Spelemannslag
    4Vidar UndersethS. og Fj. folkemusikklag / U.L. Ivar Aasen.
    5Steinar StrømSigdal Spelemannslag
    6Jan Beitohaugen GranliØystre Slidre Spel og Dansarlag
    7Magne HerrefossSeljord spelmannslag
    8Frank Henrik RollandHardanger Spelemannslag
    9Stein VerstoVinje spilemannslag
    10Per Anders Buen GarnåsSpelemannslaget Bøheringen
    11Øivind VabøFjellbekken Spellemannslag
    12Øyvind BrabantNes spel og dansarlag
    13Magne Olav SellandØystre Slidre spel- og dansarlag
    14Gro Marie SvidalIndre Sunnfjord Spelemannslag
    15Daniel Sanden-WargSetesdal Spelemannslag
    16Torunn Raftevold RueSeljord spelemannslag
    17Torgeir StraandSpelemannslaget Bøheringen
    18Ottar KåsaFalkeriset folkemusikklag
    19Synnøve S. BjørsetIndre Sunnfjord Spelemannslag
    20Ragnhild HemsingVårflaumen spel- og dansarlag

    02/7 kl 17.00, Fjoset:
    Laus A
    Programleiar: Jon Ellingsen

    1Sigbjørn RuaSmåjondølenes Dansarlag
    2Torkjell Lunde BørsheimHardanger spelemannslag
    3Hallgrim HansegårdØystre Slidre Spel- og Dansarlag
    4Anders AasbergGeilo Spelemannslag
    5Vidar UndersethS og Fj. folkemusikklag/U.L. Ivar Aasen
    6Martin MyhrTrysil-Knut dans- og spelemannslag
    7Eivind BakkenSmåjondølenes dansarlag